Dzień Pluszowego Misia obchodziły także dzieci z klasy I.

Z okazji tego święta dzieci przyniosły swoje ukochane misie i razem z nimi z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwały się historii, z którą wiążą się narodziny tej niesamowitej maskotki. Rozmawialiśmy o tym jak wyglądały pierwsze pluszowe misie, za co je lubimy i czy chcielibyśmy w nich coś zmienić. Misie towarzyszyły nam przez cały dzień podczas wielu zadań i atrakcji. Dzieci rysowały misie w programie Paint. Oglądaliśmy prezentacje multimedialną o znanych i mniej znanych misiach. Układaliśmy misie według wzrostu, wyczarowaliśmy misie z zakodowanego wzoru, leczyliśmy chorego misia odnajdując pary plasterków (wielkie i małe litery), graliśmy w misiowe memory, tworzyliśmy misiowe puzzle oraz łapki i opaski z sylwetą misia. Przeprowadziliśmy także krótki konkurs wiedzy o pluszowych ( i nie tylko) misiach. Dzieci bez trudu odpowiedziały na każde postawione pytanie. W nagrodę zjadły pyszne misie lubisie.

Na koniec zajęć dzieci wyciągnęły wniosek – to właśnie miś wśród wielu innych zabawek zostaje najczęściej najlepszym przyjacielem dziecka.

Agnieszka Charuba- JakubowczakDzień Pluszowego Misia obchodziły także dzieci z klasy I.Pokaż galerie