Dnia 3 lutego 2021 roku, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Jaworze odbyła się II edycja szkolnego konkursu wiedzy ogólnej Omnibus. Konkurs jest organizowany z myślą o uczniach klas IV - VIII mających rozległą wiedzę z różnych dziedzin, wykorzystujących umiejętność logicznego myślenia do rozwiązywania zadań, kochających książki i lubiących się bawić. Zadaniem konkursu jest sprawdzenie wiadomości uczniów z wiedzy ogólnej, dotyczącej wiadomości z edukacji językowej, religijnej, matematycznej, przyrodniczej, historycznej, informatycznej, muzycznej i plastycznej.

Do rywalizacji przystąpiło ośmioro uczniów, 4 z klasy siódmej oraz 4 z klasy szóstej.

Konkurs podzielony był na 3 etapy. W pierwszej uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania w arkuszu testowym. Następnie, w rundce pytań nt. przysłów i powiedzeń, uczniowie udzielali odpowiedzi ustnych. W ostatnim etapie, po wylosowanym przez prowadzącego pytaniu, uczniowie udzielali na nie odpowiedzi.  Każda poprawna odpowiedź była punktowana. Osoba z największą ilość punktów, została mianowana SZKOLNYM OMNIBUSEM.

I tak kolejno pierwsze miejsce otrzymał Szymon Buła z klasy 7, z liczbą punktów 46, II miejsce trafiło do Jakuba Stolarskiego z klasy VI (37 punktów), III miejsce otrzymał Nikodem Oślak z liczbą 35 punktów, wyróżnienie ex aequo otrzymały uczennice klasy VI – Gabriela Wybraniec i Oliwia Piżyk

Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz gry logiczne.