9 marca w bibliotece szkolnej odbyło się „pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej.

Celem uroczystości było zachęcenie do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka – Danuta Zaremba dokonała pasowania każdego z uczniów.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Po oficjalnej części przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książeczki.

Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. Mamy nadzieję, że uczniowie klasy I będą częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej.

Pasowanie na czytelnikaPokaż galerie