Znamy już bardzo dużo literek, potrafimy czytać i dlatego zostaliśmy pasowani na czytelnika. Pani bibliotekarka zapisała nas do szkolnej biblioteki i będziemy mogli wypożyczać bajki i lektury do przeczytania w domu Na podstawie „Przygód wróbelka Elemelka” zrobiliśmy w klasie teatrzyk kukiełkowy.

Stopniowo rozszerzamy zakres liczbowy do 20, wykorzystując do tego różnorodne materiały dydaktyczne jak: klocki, pchełki, tabelki, monety i banknoty. Zakładając w klasie hodowlę rzeżuchy chcieliśmy się dowiedzieć co jest potrzebne roślinom do życia. W wyniku przeprowadzonego doświadczenia stwierdziliśmy, że najlepiej urosła rzeżucha, która była posiana w ziemi, miała dostęp do światła i ciepła oraz była systematycznie podlewana. Rzeżucha, która nie miała dostępu do światła – wyrosła, ale jej listki były zupełnie żółte. Ta, która nie rosła w ziemi, tylko na wacie – była zdecydowanie mniejsza, natomiast roślinka, która nie była podlewana w ogóle nie wykiełkowała I tak dowiedzieliśmy się co jest potrzebne, aby roślinki mogły się prawidłowo rozwijać

Chcemy żyć w czystym świecie – dlatego poznajemy różne sposoby na śmieci, dowiadujemy się jak należy je segregować oraz w jaki sposób dbać o środowisko. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy „pożeracza baterii”, do którego będziemy wrzucać zużyte baterie. Nauczyliśmy się też piosenki „Kocham świat” i wiemy, że czyste środowisko to bezpieczny dom dla wszystkich. Podczas zajęć rozwijających poznaliśmy tajniki kodowania, które bardzo nam się spodobało 

W dalszym ciągu bierzemy udział w zajęciach „Czyściochowej Akademii”, gdzie dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy na temat higieny oraz wykonujemy różne doświadczenia i eksperymenty. Wspólnie ułożyliśmy wierszyk o myciu rąk oraz wykonaliśmy prace plastyczne nt. higieny rąk i wysłaliśmy je na konkurs. Rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs plastyczny „Pejzaż zimowy” organizowany przez Klub „Piast” w Jaworze, w którym wyróżnienie otrzymali Nastka i Maciej. 3 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski „Maluchy lubią wiersze”. I miejsce w naszej grupie wiekowej zdobył Michał, II – Maciej, III – Nastka, a wyróżnienie otrzymała Wiktoria

18 marca nasza pani wysłała kolejne prace na konkurs plastyczny „Wielkanocne malowanie” do Klubu „Piast” we Jaworze. Pierwszy Dzień Wiosny spędziliśmy w towarzystwie Pani Wiosny i Smoka Jokusia, którzy odwiedzili nas w naszej szkole. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jakie zwiastuny oznajmiają, że wiosna już się zbliża. Nauczyliśmy się piosenki „Maszeruje wiosna” oraz wykonaliśmy prace plastyczne tematycznie związane z tą piękną porą roku. Mogliśmy na żywo obserwować zjawiska pogodowe, które są charakterystyczne dla marca. Przysłowie „W marcu jak w garncu” sprawdziło się w stu procentach. Dowiedzieliśmy się, że 21 marca obchodzony jest Dzień Kolorowej Skarpetki, która jest symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. W czasie przerw bardzo chętnie korzystaliśmy z zabaw na świeżym powietrzu oraz na naszym pięknym placu zabaw. Szkoda, że od 22 marca będziemy uczyć się zdalnie

Marzec jeszcze się nie skończył, a w klasie I tyle się wydarzyło!Pokaż galerie