16 czerwca 2021r. uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I- IV wybrali się wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunami do Parku Nauki i Techniki „Explora Park” w Wałbrzychu.
Na wstępie pani opowiedziała nam w jaki sposób korzystać z gier, układanek. Po części wykładowej nastał czas warsztatów, w którym to dzieci mogły przetestować wszystkie urządzenia, oraz każdy mógł wypróbować swoich sił w układaniu mozaiki.
Uczniowie musieli jeszcze pokonać labirynt luster, który okazał się nie takim łatwym zadaniem.
Następnie udaliśmy się do Palmiarni, gdzie podziwialiśmy cudowne miejsce, w którym rosną piękne rośliny.Oprócz roślin uczniowie mieli okazję zobaczyć lemury, żółwie, papugi, rybki i inne zwierzęta zamieszukujące teren oraz ochłodzić się w restauracji jedząc upragnione lody.
Po zwiedzeniu Palmiarni udaliśmy się do przepięknego Zamku Książ. Uczniowie już na początku byli zachwyceni pięknymi ogrodami, tarasami oraz fontanną. Następnie udaliśmy się na punkt widokowy, gdzie mogliśmy podziwiać zamek w pełnej okazałości.
Wycieczka dała uczniom wiele radości oraz duży zastrzyk wiedzy i już nie mogą się doczekać kolejnej!