Czerwiec w klasie I rozpoczął się imprezą z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu braliśmy udział w grach i zabawach sportowych na terenie naszej szkoły. Były też pieczone kiełbaski, lody i inne słodycze. 16 czerwca byliśmy na wycieczce w ExploraPark w Wałbrzychu. Zwiedziliśmy również Palmiarnię oraz dziedziniec Zamku Książ. Poza tym Wiktoria, Nastka i Michał wzięli udział
w szkolnym konkursie czytelniczym „Czytelnik Roku 2021” i zdobyli dwa pierwsze i jedno drugie miejsce – oczywiście na poziomie klasy I.
Jeżeli chodzi o naukę, to rozszerzyliśmy zakres liczbowy do 100, poznaliśmy kolejną jednostkę długości – 1 metr i nauczyliśmy się dodawać i odejmować dziesiątkami. W ostatnich tygodniach „wędrowaliśmy” po naszym pięknym kraju. Poznaliśmy ciekawe miejsca i zabytki Warszawy, Krakowa oraz wybrane legendy związane z tymi miastami i niektórymi zabytkami. Dowiedzieliśmy się też ciekawych rzeczy na temat zabytków naszego miasta i jego herbu. Szkoda tylko, że nasza wycieczka po Jaworze nie doszła do skutku. Wykonaliśmy projekt plastyczny na temat „Mieszkamy w Europie”. Poznaliśmy wybrane zabytki znajdujące się w europejskich stolicach i innych miastach Europy. Dzięki zasobom Internetu mogliśmy oglądać je niemalże „na żywo”.
I tak dobrnęliśmy do końca roku szkolnego. Czekamy już tylko na świadectwa oraz dyplomy
i nagrody za naukę i zachowanie. Już wkrótce zaczną się WAKACJE! Będziemy mogli korzystać
z pięknej pogody, kąpieli i wspólnych wyjazdów z rodziną. Za dwa miesiące znowu spotkamy się
w naszej klasie, ale już jako DRUGOKLASIŚCI
Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, dziecko, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Wszystkim, którzy czytają nasze comiesięczne sprawozdania życzymy wspaniałych wakacji, pięknej pogody i cudownych wyjazdów w gronie najbliższych i przyjaciół.
Klasa I wraz z wychowawczynią Jadwigą Mazur