W dniach 5 i 6 maja uczniowie z klasy 3, przystąpili do pierwszego ważnego sprawdzianu – Testu Umiejętności Trzecioklasisty, którego organizatorem było wydawnictwo Nowa Era.
W pierwszym dniu pisali test z języka polskiego, a w drugim z matematyki.Na rozwiązanie testu mieli pełną godzinę zegarową- 60 minut.
Celem testu było zgromadzenie informacji o poziomie wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie czytania, pisania (krótkiej formy wypowiedzi i dłuższej), wiedzy o języku, praktycznych umiejętności matematycznych w rozwiązywaniu zadań tekstowych oraz logicznego myślenia.
Nasi kochani trzecioklasiści poważnie podeszli do tego zadania, w tych dniach założyli galowe stroje, napisali test, a teraz czekają na wyniki ogólnopolskie, które będą opublikowane 8 czerwca 2022r.
Trzymamy kciuki i życzymy jak najlepszych wyników!  Powodzenia.
Dominika Biegniewska - wych. kl. 3