Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Ich święto obchodzimy w styczniu, pełnym chłodnych, szarych dni, jednak urok jaki niesie ze sobą wprowadza wszystkich w magiczny nastrój.
 W związku z powyższym w naszej szkole w piątek 20 stycznia 2023 roku odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji Ich święta. W uroczystości wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III.
Wszystkich zgromadzonych gości powitała Maja, która zaprosiła na przedstawienie.
Na wstępie wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego z krótką inscenizacją jak to diabełek chciał iść do stajenki z aniołkami i pasterzem oraz zaśpiewali piosenkę o Babci i Dziadku.
Następnie klasa I zaprezentowała widowisko jasełkowe pt. ,,Radosna nowina", w której wystąpiły aniołki w tańcu ze świecącymi gwiazdkami.
 Uczniowie klasy II wykonali taniec z rekwizytami do skocznej pastorałki ,,Gdy Pan Jezus był malutki".
 Najstarszą klasę, czyli klasę III reprezentowała Anastazja, która zagrała kolędę na dzwonkach chromatycznych pt. ,,Lulaj, że Jezuniu" a Michał zaprezentował pastorałkę na ukulele ,, Z Narodzenia Pana".
 Na koniec, wspólnie wszyscy uczniowie zatańczyli do piosenki ,,Merry Christmas" i zaśpiewali ,,STO LAT...", a Aurelia z oddziału przedszkolnego podziękowała za przybycie zgromadzonym gościom.
Pani dyrektor Jadwiga Murawska złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim przybyłym Babciom i Dziadkom. Podziękowała nauczycielom i opiekunom za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości a przede wszystkim dzieciom z oddziału przedszkolnego i klas I- III, którzy okazali się być świetnymi i kreatywnymi aktorami.
W części końcowej uroczystości uczniowie wręczyli wzruszonym gościom prezenty oraz wspólnie z Babciami i Dziadkami udali się w kierunku ,,galerii", celem odnalezienia swoich podobizn. Było wiele śmiechu i radości.
Ten magiczny dzień na pewno zostanie wszystkim na długo w pamięci.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie, nieocenioną pomoc wszystkim rodzicom i opiekunom w przygotowaniu tak wspaniałej uroczystości
 Nauczyciele, opiekunowie oddziału przedszkolnego i klas I-III