W czwartek uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w niestandardowych i twórczych zajęciach, które dotyczyły "Kolorowego świata owoców, warzyw i ziół".
Celem warsztatów było upowszechnianie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania bogatego w różnorodne witaminy tj. A, K, C, D, B1 zawartych w owocach i warzywach.
W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jaką rolę witaminy odgrywają w organiźmie. Szukały odpowiedzi "Jak jeść zdrowo?" w czasie przygotowywania ziołowych herbatek z suszonych ziół, soków owocowych podnoszących odporność, koktajli mlecznych.
Podczas degustacji wymieniano się informacjami nt. składników zawartych w poszczególnych sokach.
Uczniowie próbowali suszonych owoców oraz miodów, również z mniszka lekarskiego, konfitur, przecierów z jabłek, a także soków naturalnych z malin. Urozmaicali swoje desery mleczne owocowymi dodatkami. Poznali smak koktajlu warzywno-owocowego /szpinak, banan, cytryna/, ale nie przypadł im bardzo do gustu, gdyż nie był słodki. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę nt. bogactwa witamin w warzywach zielonych.
Warsztaty były inspiracją do doświadczania, eksperymentowania na bazie zgromadzonych surowców naturalnych przygotowanych przez uczniów i wychowawcę.
Szczególne podziękowania dla rodziców za zaangażowanie.
Dzieciaki były przeszczęśliwe, wesołe, twórcze i radosne.
Wych. kl. III
M. Kostrzębska