KLAUZULA INFORMACYJNA I ZGODA W CELU WYJAZDU NA WYCIECZKI

Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych oraz Pani/Pana dziecka danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Jaworze, ul. Starojaworska 82, 59-400 Jawor.
 2. Wyznaczono Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Pani/Pana dziecka oraz Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu organizacji wycieczek i wyjazdów szkolnych oraz możliwości uczestnictwa w nich dziecka na podstawie Pani/Pana zgody.
 4. Pani/Pana dziecka oraz Pani/Pana dane osobowe moga być przekazywane podmiotom takim jak:
 • Towarzystwo Ubezpieczeniowe,
 • organizator lub współorganizator wyjazdów i wycieczek szkolnych.
 1. Pani/Pana dziecka oraz Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny
  do realizacji wyżej wymienionego celu.
 2. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści danych swoich i swojego dziecka oraz prawo ich usunięcia, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 3. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie Pani/Pana oraz Pani/Pana dziecka danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
 4. Podanie tych danych jest warunkiem umownym i jest niezbędne do uczestnictwa dziecka
  w wycieczkach i wyjazdach szkolnych.

Klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych

Imię i nazwisko osoby wyrażającej zgodę

 

Imię i nazwisko ucznia

 

Data i miejsce

 

Wyrażam na przetwarzanie danych osobowych moich i mojego dziecka przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Jaworze, ul. Starojaworska 82, 59-400 Jawor
w wyżej wymienionym celu i zakresie.

Podpis osoby wyrażającej zgodę