W dniu 07.06.2023 r. udaliśmy się z wizytą do Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Jaworze Medyk na warsztaty pszczelarskie.
Przywitała nas pani dyrektor Dorota Subocz i udaliśmy się do sali konferencyjnej tam przedstawiła nam krótki rys historyczny szkoły.
Następnie wyruszyliśmy na najwyższe piętro do pracowni pszczelarskich.
Dzieci były zachwycone zgromadzonymi tam rekwizytami i urządzeniami. W kolejnej fazie pan Bartosz Kremza w pomysłowy sposób przybliżył nam rolę pracy pszczelarza.
W trakcie prelekcji uczniowie wspólnie z prowadzącym zapoznawali się z kolejnymi etapami budowy uli i produkcji miodu.
W końcowej części zajęć warsztatowych odbyła się ewaluacja, która polegała na konstruowaniu odpowiedzi na poszczególne okienka pszczelarskie.
Po raz pierwszy na własne oczy dzieci zobaczyły żywy rój pszczół z królową, robotnicami i trutniami (pomoc dydaktyczna) oraz zapoznały się z ich rolą w ulu.
Podsumowaniem zajęć był film edukacyjny i prezentacja multimedialna.
Warsztaty spowodowały, iż uczniowie przedstawiali wiele rozwiązań kreatywnych i niestandardowych.
Dzieci poszerzyły i wzbogaciły swoją wiedzę z dziedziny pszczelarstwa.
Kolejnym etapem wędrówki po budynku była sala szpitalna, florystyka ( układanie kwiatów) oraz wikliniarstwo ( wyplatanie koszy) .
Na zakonczenie pani dyrektor w nagrodę wszystkim uczniom zrobiła zdjęcie z ,,czarnymi pszczółkami".
Za wzorowe zachowanie i aktywność uczniowie zostali zaproszeni w nowym roku szkolnym na kolejne cykle warsztatów.
Gorąco dziękujemy
pani dyrektor Dorocie Subocz,
pani kierownik Krystynie Sasieli oraz
pszczelarzowi panu Bartoszowi Kremzie.
Wychowawcy klas i oddziału przedszkolnego