W piątek 29 kwietnia uczniowie klas 4-6 wraz z wychowawcami po raz kolejny wzięli udział w wycieczce do Rudaw Janowickich.
Nasza trasę rozpoczęliśmy od malowniczej Przełęczy Karpnickiej, która znajduje się 5 km na zachód od Janowic Wielkich. Sama przełęcz jest łagodna i delikatna wcina się pomiędzy właściwą część Rudaw a Gór Sokolich, które są ich częścią.
Z platformy widokowej, na którą z ciekawością wchodziliśmy, pokonując kilkadziesiąt schodów wyrytych w szkle, podziwialiśmy przepiękną panoramę części Rudaw Janowickich w tym Sokolich.
Również udało się nam wejść na Krzyżną Górę, na którą prowadzą wykute w skale strome stopnie zabezpieczone barierkami. Z Góry podziwialiśmy fantastyczna panoramę na Kotlina Jeleniogórską oraz całe Karkonosze, przy tak pięknej pogodzie mogliśmy zobaczyć Śnieżkę.
Wycieczce towarzyszył radosny nastrój, pogoda dopisała, było ognisko i smaczne kiełbaski.
Wróciliśmy do domu szczęśliwi, pełni wrażeń.
Był to bardzo udany dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.