W dniu dzisiejszym klasa III uczestniczyła w Projekcie edukacyjnym pt. ,,Poznajemy ekosystem wodny".
Zajęcia odbyły się nad rzeką Nysą Szaloną, gdzie nauczyciel przedstawił zasady prowadzenia obserwacji przyrodniczej oraz bezpiecznego zachowania nad wodą.
Uczniowie pracowali w parach, uzupełniając karty pracy. Mieli do pomocy lupy, atlas ptaków, drzew oraz roślin.
Zastanawiali się nad jakim typem wody się znajdują, obserwowali życie ptaków i zwierząt żyjących w wodzie.
Sprawdzali jakie drzewa i krzewy rosną nad brzegiem rzeki i rysowali rośliny rosnące w wodzie.
Na koniec odbyła się ewaluacja, która wskazała, że uczniowie bardzo lubią pracę metodą projektu.
Z uśmiechem na twarzy i z nowymi doświadczeniami przyrodniczymi wróciliśmy do szkoły.
Wych. Dominika Biegniewska

,,Poznajemy ekosystem wodnyPokaż galerie